Iskra Brzączowice - strona nieoficjalna

Informacja !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników.My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących.Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią.Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych użytkowników portalu!!!

Brak aktywnych ankiet.

Pogoda

O Klubie Iskra Brzączowice

W skrócie

Powstanie klubu datuje się na 1958 r. Wtedy to zaczęto rozgrywać pierwsze mecze piłki nożnej między sąsiednimi wioskami. Później powstawały także inne sekcje klubu. Można tu wspomnieć o takich sekcjach jak: podnoszenie ciężarów (odnosząca duże sukcesy), boks, piłka siatkowa (nie miała sobie równych w gminie), tenis stołowy (jedna z silniejszych w okręgu), szachy i inne. Obecnie istnieje sekcja piłkarska, oraz w okresie zimy - tenisa stołowego. Wszystko to działo się za sprawą kilku zasłużonych dla historii klubu prezesów którzy kierowali poczynaniami zespołu.: Jana Tepera, Kazimierza Kęska, Andrzeja Krawczyka, Macieja Kubackiego, Edwarda Żądło (obecnego).

Klub Iskra

Początkowo klub miał nazwę Ludowy Zespół Sportowy Brzączowice, jednak po jakimś czasie przyjęto nazwę - pseudonim: "ISKRA". Od tamtych czasów zmianie uległ tylko początek nazwy, a stało się to przed trzema laty. Wtedy to trzeba było zastosować się do ustawy KOZPN-u, o przekształceniu wszystkich L.Z.S.-ów na Kluby Sportowe. Ludowy Klub Sportowy "ISKRA" Brzączowice obecnie gra w Klasie B rozgrywek o Mistrzostwo Polski w piłce nożnej. Sukcesami które zespół ten odnotował były: awans do klasy A rozgrywek o MP w 1991 r., kolejny awans do klasy A w 1996 r. po wcześniejszym spadku, spotkanie w II rundzie PP z III ligową wówczas Garbarnią Kraków, zdobycie ponad 10 pucharów Burmistrza UGiM Dobczyce, oraz wiele innych.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Iskra BrzączowiceGrodzisko Raciechowice
Iskra Brzączowice 3:1 Grodzisko Raciechowice